Auta kempingowe   Przyczepy kempingowe   Imprezy firmowe   Rejsy jachtami   Czartery jachtów   Wyjazdy narciarskie   Wyjazdy i kursy nurkowe   Podróże   Off-road
czarter jachtów Funsail
Czartery
Super prezent!
Czartery
Czartery barek
Oferta specjalna
Rejsy
Barki - Rejsy na życzenie
Rejs majowy na barce - Włochy 2012
Rejs majowy na barce - Mazury 2012
Weekend majowy 2012
Flota
Flota- zobacz barki
Akweny
Barki - gdzie pływamy
 
Francja
Niemcy
Holandia
Włochy
Irlandia
Szkocja
Belgia
Barki - proponowane trasy
Informacje
Barki - Vademecum
Warto wiedzieć
Rejs
Dodatkowo na rejsie
Barki - Ubezpieczenie
Galeria
Nasi partnerzy

 
Podaj swój adres email, aby otrzymywać powiadomienia o nowościach prosto do swojej skrzynki
    

Login
Hasło
czartery jachtów
  Barki / Barki - gdzie pływamy /   

Belgia. Diamenty, olśniewająca architektura i sztuka, piękne koronki, czekolada, wspaniała kuchnia i ponad 300 gatunków piwa. To wizytówki Belgii. Ma ona jednak do zaoferowania o wiele więcej. Spokojne wsie i miasteczka odkrywają przed przybyszami swoje bogate dziedzictwo kulturalne i wspaniałą historię.

W Belgii trasy rejsów barek znajdują się we Flandrii ( Flanders).

Flandria znajduje się na północy kraju. Stolicą regionu i jednocześnie stolicą państwa jest Bruksela. Jest ona centrum politycznym Belgii i Europy. Mają tu swoje siedziby Komisja Europejska, Rada Unii Europejskiej, Parlament Europejski oraz Organizacja Narodów Zjednoczonych. Bruksela zachwyca wspaniałą architekturą, historią, bogatym dziedzictwem kulturowym. Można zagubić się na wiele godzin w jej muzeach ( np. w Królewskim Muzeum Sztuk Pięknych, Narodowym Muzeum Sztuki i Historii, Pałacu Sztuk Pięknych) i galeriach, podziwiając działa dawnych mistrzów lub współczesnych artystów. Można też po prostu spacerować po jej ulicach i podziwiać wspaniałe kamienice. Warto zajść na Grande - Place i przyjrzeć się gotyckiemu ratuszowi ( Hotel de Ville ) oraz otaczającym plac zabytkowym kamienicom. W pobliżu znajdują się XIX wieczne galerie św. Huberta ze sklepami, przytulnymi kafejkami i restauracjami serwującymi dania  kuchni z całego świata. Konieczne należy zobaczyć symbol miasta: wykonaną z brązu figurkę - fontannę Manneken Pis.

Szlaki wodne, po których pływają barki znajdują się w regionie Westhoek. Barki stacjonują w porcie w Nieuwpoort. To urocze miasteczko położone zaledwie godzinę drogi od Calais. Można tu znaleźć  przepiękne plaże. Słynie także ze wspaniałej kuchni, serwuje się tu zawsze świeże owoce morza. 

 Brugia. Określa się ją mianem "Flamandzkiej Wenecji".  W jej okolicach znajdują się liczne kanały i szlaki wodne, doskonałe na rejs barką. Brugia jest ważnym portem śródlądowym, jest połączona kanałami z leżącymi nad Morzem Północnym miastami Ostenda i Zeebrugge oraz Gandawą. Uważana jest za jedno z najpiękniejszych miast w Europie, w którym czas wydaje się stać w miejscu. W trakcie rejsu barką warto się tu zatrzymać i zwiedzić gotycki ratusz z XIV wieku, XIII - wieczną wieżę Bellfort, katedrę Sint - Salvator, muzeum Groeninge, w którym zgromadzone są dzieła sztuki z epoki renesansu i baroku,  wybór malarstwa  XVIII - XIX - wiecznego (realizm, neoklasycyzm, symbolizm, modernizm), arcydzieła flamandzkiego ekspresjonizmu. Brugia znana jest dzięki wyrabianym tu koronkom, które warto kupić na pamiątkę pobytu w tym cudownym mieście. Warto dodać, że znajdą tu też coś dla siebie smakosze piwa, z którego słynie Belgia. Kilka gatunków piwa ma w nazwie "Brugia", ale tylko jedno jest produkowane w browarze w Brugii, Brugse Zot.

Gandawa (Ghent / Gent) jest stolicą Flandrii Wschodniej. Leży przy ujściu rzeki Leie do Skaldy. Z Morzem Północnym połączona jest przez Kanał Terneuzen ( Ghent - Terneuzen Canal ). W trakcie rejsu warto się tam zatrzymać i zobaczyć wieżę Belfry of the Ghent (umieszczona na światowej liście dziedzictwa kulturowego UNESCO ), katedrę św. Bawona (Saint Bavo Cathedral), targ odzieżowy, ratusz miejski i zamek Gravensteen. Po zwiedzaniu należy koniecznie zajrzeć do jednej z wielu restauracji, które oferują specjały kuchni lokalnej i międzynarodowej. Miejscowym przysmakiem są bułeczki mastel / masellen, nazywane również "chlebem św. Huberta".

Kierując się na zachód od Nieuwpoort dotrzemy do miejscowości Veurne. W XVII wieku znajdował się tu hiszpański garnizon. Warto przyjrzeć się ratuszowi oraz wieży Belfry of the Veurne, które znajdują się na Światowej Liście Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.Po przekroczeniu francuskiej granicy, następny przystanek jest w Dunkierce ( Dunquerke / Dunkirk). Miasto zapisało się na kartach historii po II Wojnie Światowej, kiedy to w 1940 roku ewakuowano stąd wojska francuskie oraz brytyjskich żołnierzy.

Na trasie rejsów barek leżą także takie miasta jak: Bergues, Kortrijk, Roeselare, Ypres, Diksmuide, Deinze.

 

czartery

©fox.sc