Auta kempingowe   Przyczepy kempingowe   Imprezy firmowe   Rejsy jachtami   Czartery jachtów   Wyjazdy narciarskie   Wyjazdy i kursy nurkowe   Podróże   Off-road
czarter jachtów Funsail
Czartery
Super prezent!
Czartery
Czartery barek
Oferta specjalna
Rejsy
Barki - Rejsy na życzenie
Rejs majowy na barce - Włochy 2012
Rejs majowy na barce - Mazury 2012
Weekend majowy 2012
Flota
Flota- zobacz barki
Akweny
Barki - gdzie pływamy
 
Francja
Niemcy
Holandia
Włochy
Irlandia
Szkocja
Belgia
Barki - proponowane trasy
Informacje
Barki - Vademecum
Warto wiedzieć
Rejs
Dodatkowo na rejsie
Barki - Ubezpieczenie
Galeria
Nasi partnerzy

 
Podaj swój adres email, aby otrzymywać powiadomienia o nowościach prosto do swojej skrzynki
    

Login
Hasło
czartery jachtów
  Barki / Barki - gdzie pływamy /   

Irlandia - dzika przyroda, czyste wody, największy w Europie obszar żeglugi śródlądowej, gościnność mieszkańców i owiana romantyzmem celtycka przeszłość to przyczyna dla której warto wybrać się tu rejs. Szlak prowadzi przez tradycyjne irlandzkie miasteczka, w których urzeknie nas tutejszy folklor, można zapuścić się na wody parku krajobrazowego, gdzie w rezerwatach ptactwa i zwierzyny może uda się nad dostrzec chowającą się wśród zieleni chronioną faunę. Irlandia jest także krajem potężnych gotyckich twierdz i klasztorów, które wzbudzą w nas podziw i respekt.


Główne trasy Irlandzkiej żeglugi prowadzą przez rzeki Shannon oraz Erne.

Szlak wodny obfituje w jeziora, rzeki rozciągnięte pomiędzy Belleek na najbardziej wysuniętym na północ punkcie oraz Killaloe na południu. Zakosztuj przyjemności żeglowania po wielkich jeziorach: Lough Derg, Lough Ree, Lough Erne Lower.
Na naszej trasie mijamy setki przystani, a w trakcie postoju próbujemy sił w irlandzkim tańcu, czy tylko wsłuchujemy się w brzmienie skocznych irlandzkich dźwięków. Wędkarze mają szansę wspaniałych połowów, miłośnicy golfa trafili w doskonałe miejsce do uprawiania tego sportu. Dodatkowo można też rozkoszować się jadą konną. Wieczory w okolicznych barach podbiją serce specyficzną i bardzo gościnną atmosferą Irlandii.
Każdy musi upewnić się jak smakują regionalne smakołyki: tradycyjnie przyrządzony łosoś, szczupak, jagnięcina oraz słynne irlandzkie trunki: Guinness, Murphy's, Irish whiskey oraz tradycyjnie przygotowana irlandzka kawa.

Północna część regionu obejmuje min. miasto Belturbet, z którego rozpoczyna się przeważnie podbój wspaniałego, irlandzkiego labiryntu wody i wysp. Można stąd wyprawić się na północ do miasteczka Enniskillen, będącego wrotami jeziora Lough Erne Lower, wzrok przykuwa zamek, a przepływając wody jeziora docieramy do Belleek, które znane jest z garncarstwa. Płynąc na południe od Beltubert mijamy tradycyjne, wesołe miasteczka: Ballyconnell, Ballinamore i wkraczamy w królestwo najdłuższej rzeki Irlandii Shannon. W całości jej brzegi chronione są przez park krajobrazowy oraz rezerwat fauny.

W Boyle znajdziemy resztki cysterskiego kościoła z XII wieku oraz wyrestaurowany ostatnimi czasy King Town House. Szlak wodny wiedzie przez Carrick-On-Shanno, które stanowi bramę do najbardziej widokowej części tutejszych dróg wodnych. Miasto jest rajem dla wędkarzy, otaczające je wody obfitują bowiem w różne gatunki ryb. Trasa wiedzie przez Tarmonbarry, w którego okolicy warto zwiedzić monaster Killbary, jezioro Ree, gdzie podszkolić można swoje umiejętności w golfie. Nad położonym dalej na południe Alhtone góruje XIII wieczny zamek, a w okolicznym Clonmacnoise mieści się świadek średniowiecznej Irlandii, pochodzący z VI wieku zespół klasztorny.

Przedostaliśmy się już w południowe rejony rzeki Shannon. Tu warto zatrzymać się by zwiedzić miasto Portunma położone na brzegu jeziora Lough Derg. Miasto otoczone jest przez Park Narodowy Portunma. Niedaleko poza jego obrębem wynurza się XVII wieczny dwór. Najbardziej na południe leży miasto Limerick, jest ono rodzinnym miastem grupy The Cranberries. Stanowi także ośrodek uniwersytecki, wkomponowany w średniowieczną zabudowę.

czartery

©fox.sc