Auta kempingowe   Przyczepy kempingowe   Imprezy firmowe   Rejsy jachtami   Czartery jachtów   Wyjazdy narciarskie   Wyjazdy i kursy nurkowe   Podróże   Off-road
czarter jachtów Funsail
Czartery
Super prezent!
Czartery
Czartery barek
Oferta specjalna
Rejsy
Barki - Rejsy na życzenie
Rejs majowy na barce - Włochy 2012
Rejs majowy na barce - Mazury 2012
Weekend majowy 2012
Flota
Flota- zobacz barki
Akweny
Barki - gdzie pływamy
 
Francja
Niemcy
Holandia
Włochy
Irlandia
Szkocja
Belgia
Barki - proponowane trasy
Informacje
Barki - Vademecum
Warto wiedzieć
Rejs
Dodatkowo na rejsie
Barki - Ubezpieczenie
Galeria
Nasi partnerzy

 
Podaj swój adres email, aby otrzymywać powiadomienia o nowościach prosto do swojej skrzynki
    

Login
Hasło
czartery jachtów
  Barki / Barki - gdzie pływamy /   


Włochy – ojczyzna renesansu przywita nas słońcem, niezapomnianą scenerią krajobrazu i wspaniałych zabytków. Szlaki wodne przecinają całą Lagunę Wenecką – region wypełniony po brzegi historycznymi miasteczkami, zagubionymi wśród malowniczej przyrody. Kanały Wenecji są nie lada okazją do przeniesienia się w zupełnie inny świat, zetknięcie się z przeszłością i jej bogatym dziedzictwem kultury, a perła regionu – Wenecja, zabytkami i niezapomnianym klimatem podbije serce każdego.


Nie sposób ominąć stolicy regionu, uznawanego za jedno z najpiękniejszych miast na świecie - Wenecji. To stare historyczne miasto jest centrum kultury i sztuki, słynie z bogactwa zabytków. W całości miasto wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Imponująca, renesansowa bazylika św. Marka, przechowuje relikwie patrona miasta, sąsiaduje z najbardziej znanym weneckim placem -św. Marka. Do kanonu zabytków należy także pałac Dożów wraz z mostem Westchnień.
Z Wenecji jest kilka możliwości podróży. Kanały rozgałęziają się na północ, zachód i południe.

Trasa południowa prowadzi do Chioggi. Jest to rybacka wiosna, w której skosztować trzeba wyśmienitych owoców morza. Jeśli obierzemy kurs dalej na południe, wyjdzie nam naprzeciw Park Delta del Po, daje on możliwość spokojnego rejsu przez niezapomniane tereny, gdzie spotkamy flamingi, czaple oraz wiele innych gatunków rzadkich ptaków. Region ten jest świadkiem bogatej przeszłości. Szczególnie wiele pomników historii znajduje się wzdłuż kanału Bianco. Tu na każdym kroku widzimy pozostałości greckich i rzymskich budowli.

Płynąc na zachód rzeką Brenta. Na trasie mijamy miasta: Malcontepta, Mira, Dolo, Stra. Sielankowe klimaty włoskich miasteczek oczarowują przybyszów atmosferą spokoju.

Północ to szlak wijący się pośród wielu małych rybackich wysepek, wśród niech najbardziej znane to Burano, Murano oraz Torcello. Nasycenie się tutejszymi owocami morza, popijając wino Soave jest na porządku dziennym. Rejs kończy się w mieście Casier leżącym na brzegu rzeki Sile. W okolicy malownicze włoskie ogrody i tradycyjne włoskie domostwa. Położone niedaleko Treviso jest miastem sztuki oraz galerii.

czartery

©fox.sc